Pijana matka, miała 3 promile!

Ponad 3 promile alkoholu miała kobieta zatrzymana przez policjantów z powiatu świdnickiego, która w takim stanie prowadziła wózek ze swoją 5–letnią córeczką. Dziewczynka trafiła pod opiekę dziadków, natomiast nieodpowiedzialną matką zajmie się teraz sąd rodzinny.

policja3

Funkcjonariusze policji ze Strzegomia uzyskali informację, że ulicami miasta spaceruje nietrzeźwa kobieta z dzieckiem w wózku. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję we wskazanym miejscu.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 33-letniej kobiety okazało się, że miała ona ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

5-letnia dziewczynka trafiła pod opiekę do dziadków, natomiast nietrzeźwa mieszkanka Strzegomia została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia – informuje podkom. Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodaje, że policjanci sprawdzają, czy kobieta sprawując w takim stanie opiekę nad dzieckiem, stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. O sytuacji zostanie powiadomiony również sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. – Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła córkę na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, to grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

oprac. (BFG), źródło KPP Świdnica, fot. redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *