16 zarzutów dla 20-latka

policja1

policja1Policjanci z Boguszowa Gorc zatrzymali 20-letniego mieszkańca Czarnego Boru, którego podejrzewali o kradzieże i włamania oraz zniszczenie mieniana na terenie gminy Boguszów. Ogółem wszyscy pokrzywdzeni straty oszacowali na blisko 30 tysięcy złotych. Okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie nakazu przyjęcia do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Boguszowa Gorc zatrzymali 20-letniego mieszkańca Czarnego Boru, którego podejrzewali o kradzieże i włamania oraz zniszczenie mieniana na terenie gminy Boguszów. Ogółem wszyscy pokrzywdzeni straty oszacowali na blisko 30 tysięcy złotych. Okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie nakazu przyjęcia do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.policja

Od kilku tygodni policjanci z komisariatu w Boguszowie Gorcach pracowali nad sprawą włamań do altan ogrodowych i kradzieży różnorodnych elementów metalowych na terenie gminy. Ponadto na komisariat wpływały zgłoszenia dotyczące zniszczeń mienia i kradzieży kabla telekomunikacyjnego na szkodę Polskich Kolei Państwowych. Straty poniesione przez osoby pokrzywdzone to blisko 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze bardzo wnikliwie badali każdy ślad i informację mogące naprowadzić ich na trop sprawcy tych przestępstw. Po szczegółowej analizie środowiska przestępczego policjanci wytypowali 20-letniego mieszkańca Czarnego Boru.

Podczas zaplanowanej wcześniej akcji dokonali jego zatrzymania. 20-latek wczoraj usłyszał 16 zarzutów. Przyznał się do włamań do altan ogrodowych skąd kradł elementy metalowe. W wyjaśnieniach podał, że kradł również kable telekomunikacyjne oraz zniszczył trzykrotnie mienie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie nakazu przyjęcia do odbycia kary pozbawienia wolności wydanego przez sąd w dniu 21 lutego 2012 roku. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *