13-latek dał pomysł na medal. Będzie ich półtora tysiąca!

Medal nawiązujący do projektu trzynastoletniego Dawida Szydłowskiego z Witoszowa Dolnego będzie wręczany uczestnikom Biegu Niepodległości Świdnica 2016. Impreza organizowana 11 listopada  przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się w tym roku już po raz dziewiąty.

medal162

Nastolatek przygotował swoją pracę na ogłoszony we wrześniu konkurs na projekt medalu po namowie taty, Dariusza. Opłaciło się. Jury spodobał się zwłaszcza motyw konturu Polski. Zawodowy medalier skorzystał z tego pomysłu, ale w ostatecznym projekcie nadał mu artystyczny, mniej dosłowny sznyt.  Podczas spotkania z dyrektorem ŚOSiR-u Jerzym Żądło w piątek, 14 października Dawid został nagrodzony za swoją pracę. Otrzymał dziesięciowejściowy karnet na lodowisko oraz bon wartości 100 złotych do sklepu Diverse i słodki upominek od Galerii Świdnickiej – patrona konkursu. Dodatkowo Dawid będzie miał satysfakcję ze swojego wkładu w tegoroczny Bieg Niepodległości. Warto nadmienić, że po raz Pierwszy w historii imprezy wykonanych zostanie aż półtora tysiąca medali i tyle samo okolicznościowych koszulek. To o 500 więcej niż przed rokiem.

medal161

Zaplanowany na 11 listopada Bieg Niepodległości wystartuje w samo południe w Rynku. Tradycyjnie bieg świdnicką starówką będzie miał charakter rekreacyjno-patriotycznego pikniku.  Każdy z uczestników sam zadecyduje czy pokona jedno, dwa, trzy czy cztery okrążenia. Każde liczy 1250 metrów. Nie będzie mierzony czas, ani notowane miejsce. Ważny jest sam udział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *