Kościan zaliczony, czas na mecz na szczycie

Już jedenaście zwycięstw na koncie mają piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W sobotę pewnie wygrali w Kościanie, ale prawdziwy test mocy Szarych Wilków za tydzień, w sobotę 10 grudnia gdy w Zielonej Górze zagrają z legitymującym się identycznym bilansem AZS-em.

skpr (17)

Tęcza Kościan – ŚKPR Świdnica 26:35 (11:19)
Przebieg meczu: 5′ 2:2, 10 4:5, 15′ 4:8, 20′ 6:10, 25′ 8:14, 30′ 11:19, 35′ 12:23, 40′ 13:25, 45′ 17:29, 50′ 20:31, 55′ 21:34, 60′ 26:35
ŚKPR: Bajkiewicz, Kurasiński, Wasilewicz – D. Kijek 9, Yefimenko 8, Adamek 8, P. Kijek 5, Bieżyński 2, Piędziak 1, Chaber 1, Brygier 1, Mieczkowski, Czerwiński,
Kary: Tęcza: 6 minut, ŚKPR 8 minut
Karne: Tęcza 6/6, ŚKPR 3/2
Tęcza nie była w stanie zatrzymać piłkarzy ŚKPR-u Świdnica, a jeśli ten pojedynek miał być solidnym przetarciem przed spotkaniem w grodzie Bachusa, to można być zadowolonym. Przynajmniej z trzech pierwszych kwadransów, bo wtedy podopieczni Grzegorza Garbacza niepodzielnie panowali na parkiecie. Grali spokojnie, konsekwentnie i ostrożnie, aby przypadkiem jeszcze bardziej nie osłabić się przed meczem na szczycie. Do Kościana nie pojechali kontuzjowani bracia Rogaczewscy oraz Michał Rzepecki, którego w Świdnicy zatrzymały obowiązki służbowe).
ŚKPR od początku narzucił swój rytm gry. Szybko, bo już po dziesięciu minutach na tablicy wyników zaczęła zarysowywać się coraz większa przewaga. Do przerwy było to już osiem bramek, a dziesięć minut po zmianie stron już 12. Gdyby ŚKPR utrzymał rytm gry byłoby wyjątkowo efektownie, ale w końcówce tradycyjnie już nieco spuścił z tonu. Szczególnie cieszy dobra gra w defensywie, skuteczność rozgrywających i Dariusza Kijka na newralgicznym pod nieobecność Kamila i Patryka lewym skrzydle. – W pierwszej połowie dobrze zagraliśmy i bardzo zespołowo w ataku. Spokojnie doprowadzaliśmy do przewagi na skrzydle i z tych wypracowanych pozycji robiłem swoje i kończyłem akcje – stąd aż tyle moich bramek. W drugiej połowie podobnie graliśmy gdzieś do 45, 50 minuty. Potem gospodarze zagrali bardzo wysoką jedynkę i podwyższeniem na prawą połówkę, nam zaczęło brakować koncentracji, każdy chciał sam coś dorzucić i ta przewaga trochę zmalała – komentował po meczu zdobywca dziewięciu bramek, Dariusz Kijek.

II liga piłki ręcznej, grupa 2
11. kolejka (3-4.11): Tęcza Kościan – ŚKPR Świdnica 26:35 (11:19), Lider Swarzędz – AZS Zielona Góra 25:35 (12:17), Dziewiątka Legnica – Orlik Brzeg (mecz w niedzielę), Zew Świebodzin – OSiR Komprachcice 26:26 (15:11), Start Konin – Żagiew Dzierżoniów (mecz w niedzielę), Astra Nowa Sól – Bór Oborniki Śl. (mecz  w niedzielę). Mecz Sparta Oborniki Wlkp. – Zagłębie II Lubin został przełożony

14. Astra Nowa Sól (b)        10    2    1-0-9    220:284
Następna kolejka (10-11.12): Zielona Góra – ŚKPR (sb. 19.00), Żagiew – Tęcza, Bór – Start, Zagłębie II – Astra, Komprachcice – Sparta, Orlik – Zew, Lider – Dziewiątka