Biegają najszybciej na Dolnym Śląsku

Olbrzymi sukces zapisali na swoje konto sportowcy z Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Męska reprezentacja szkoły zwyciężyła w dolnośląskim finale Sztafetowych Biegów Przełajowych. Chłopcy z czwórki pokazali plecy 24 innym zespołom.

Finałowe zawody 9 października odbyły się w Olszynie. Świdniczanie sprawili wielką sensację i wygrali w wielkim stylu z dużą przewagą nad kolejnymi szkołami, w których składach nie brakowało uczniów na co dzień trenujących lekkoatletykę. Druga lokata przypadła Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca, a trzecia Gimnazjum z Lwówka Śląskiego. Gimnazjaliści z czwórki pobiegli w składzie: Marcin Bieniasz, Jakub Sarzyński, Dawid Pęczar, Jakub Białas, Szymon Kopacz, Daniel Kucharski, Marcel Podgórski, Dominik Sawa, Michał Orzechowski, Michał Czabanowski, Wiktor Hliwa i Marcel Żukowski. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Christ. – To jest duży sukces. Dziesięciu równych chłopaków do sztafety to jest sztuka – komentuje Wiesława Glinka, świdnicka trenerka lekkoatletyki. Dyrektor Gimnazjum nr 4 Tomasz Całkma nie kryje dumy i przypomina: – Dwa lata temu było trzynaste miejsce, rok temu drugie dziś pierwsze!

Na zawodach w Olszynie blisko miejsca na podium byli chłopcy z SP 6. Ostatecznie zameldowali się na najgorszym dla sportowców czwartym miejscu. Dziewczyny z SP 8 zajęły dwunaste miejsce, z Gimnazjum nr 1 były trzynaste.

Tytułami mistrzów strefy zadowoliły się reprezentacje dziewcząt z Liceum Ekonomicznego w Świdnicy oraz chłopców z III LO w Świdnicy. Te zawody, będące eliminacjami do finału dolnośląskiego 5 października odbyły się w Żarowie. Relacja tutaj