Zwinęli kable za 25 tysięcy

policja1

policja1Regularnie kradli kable kolejowe i telekomunikacyjne. Interes kwitł od kilku miesięcy do czasu, gdy złodzieje wreszcie wpadli w ręce policjantów. Za zniszczenie infrastruktury dwóch mieszkańców gminy Strzegom stanie przed sądem. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Regularnie kradli kable kolejowe i telekomunikacyjne. Interes kwitł od kilku miesięcy do czasu, gdy złodzieje wreszcie wpadli w ręce policjantów. Za zniszczenie infrastruktury dwóch mieszkańców gminy Strzegom stanie przed sądem. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. policja1

Straty na szkodę PKP i firmy telekomunikacyjnej wyniosły 25 tysięcy. Jak ustalili policjanci zatrzymani w ubiegłym tygodniu 28 i 57 latek kradli kable co najmniej co najmniej pięć razy. Co działo się z łupem wyjaśnia Katarzyna Czepil, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Mężczyźni po opalaniu skradzionych kabli sprzedawali je w punktach skupu złomu. Za sprzedany złom otrzymali zaledwie kilka tysięcy złotych. To kilka razy mniej od faktycznej wartości kabli.

(ram)

{fcomment}

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *