Zwierzak w podróży

Na ogół zwierzęta lubią jazdę samochodem, jeśli jednak twój pupil nie potrafi wysiedzieć w trasie – jest kilka sposobów, aby mu tą podróż umilić. Na ogół zwierzęta lubią jazdę samochodem, jeśli jednak twój pupil nie potrafi wysiedzieć w trasie – jest kilka sposobów, aby mu tą podróż umilić.

Podstawowa zasada:
Wejście do samochodu zwierzęciu nie powinno kojarzyć się z czymś złym. Czyli nawet jeśli jedzie do weterynarza, na miejscu po wyjściu z pojazdu poczęstuj go jakimś smakołykiem.

Jeśli twój czworonóg wierci się w aucie nawet będąc na smyczy, wyjściem jest klatka (odpowiednio duża do rozmiaru zwierzęcia), do której wkładamy jego legowisko, ulubioną zabawkę lub smakołyk. Proszę pamiętać, że środki uspakajające nic nie dają, a często powodują zupełnie odwrotną reakcję. Podczas niewłaściwego zachowania pupila nie należy wykazywać zdenerwowania i krzyczeć. To tylko potęguje jego zdenerwowanie.
Jeśli pies wymiotuje, oznacza to, że źle znosi przesuwające się widoki przez okno samochodu. Rozwiązaniem jest wożenie psa na podłodze samochodu. Będzie czul się lepiej, bo nie będzie wyglądał przez okno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *