ZUS otwiera nowy budynek

zus5

zus5Wałbrzych. Już 9 stycznia klienci wałbrzyskiego Oddziału ZUS będą przyjmowani w nowej Sali Obsługi Klienta przy ul. Kasztanowej 1. Trwa przeprowadzka pracowników ZUS do nowego obiektu. Dla klientów wałbrzyskiego oddziału ZUS przeprowadzka oznacza spore zmiany. Zamiast w siedmiu obiektach, oddział będzie zlokalizowany w dwóch budynkach.

Już 9 stycznia klienci wałbrzyskiego Oddziału ZUS będą przyjmowani w nowej Sali Obsługi Klienta przy ul. Kasztanowej 1. Trwa przeprowadzka pracowników ZUS do nowego obiektuzus5

Dla klientów wałbrzyskiego oddziału ZUS przeprowadzka oznacza spore zmiany. Zamiast w siedmiu obiektach, oddział będzie zlokalizowany w dwóch budynkach.

Na Placu Grunwaldzkim znajdują się komórki zajmujące się ustalaniem uprawnień do świadczeń emerytalno-rentowych oraz komórki ustalające uprawnienia do zasiłków.

W nowym obiekcie przy ul. Kasztanowej 1 zlokalizowane są komórki obsługujące konta płatników składek oraz ubezpieczonych, kierownictwo Oddziału i komórki sztabowe, a przede wszystkim – lekarze orzecznicy oraz Sala Obsługi Klienta, gdzie przyjmowani będą zarówno płatnicy składek, jak i świadczeniobiorcy. Wszyscy klienci będą więc obsługiwani w jednym miejscu.

Sala, znajdująca się na parterze budynku przy ul. Kasztanowej 1, jest centralnym miejscem obiektu. Jest ona wyposażona w kilkanaście stanowisk, a jakość obsługi klientów dodatkowo zwiększy wdrożony wkrótce System Kierowania Ruchem, dzięki któremu każdy klient, po uprzedniej rejestracji, otrzyma informację o tym po jakim czasie i przy którym stanowisku zostanie przyjęty.

– ZUS stara się także zadbać o odpowiednie połączenia komunikacyjne z nowa siedzibą. Mamy zapewnienia Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu, że w projekcie budżetu miasta na 2012 rok znajdą się środki na zakup wiat przystankowych, w które wyposażone zostaną przystanki linii nr 2 przy ul. 1-go Maja. Trwają także rozmowy z właścicielami prywatnych linii komunikacyjnych na temat połączeń dzielnic Sobięcin, Piaskowa Góra oraz Podzamcze z nowym obiektem ZUS – podkreśla Katarzyna Morawiec, rzecznik prasowy O/ZUS w Wałbrzychu

Nowy budynek ZUS przy ul Kasztanowej 1 – fakty:
Koszt całego zadania inwestycyjnego, określony przez Centralę ZUS, to 38,8 mln zł, zaś koszt samej budowy obiektu wynosi blisko 35 mln zł;
Obiekt wyposażony jest w Zintegrowany System Zarządzania Budynkiem (IBSM), który pozwoli na monitorowanie wydatków z tytułu jego użytkowania oraz na utrzymanie ich na optymalnym poziomie.
Przy budynku znajduje się parking z ok. 130 miejscami postojowymi (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych);
Sala Obsługi Klienta ma pow. 260 m2 i 14 stanowisk.

walbrzyski.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *