Zumba dla Julii [FOTO]

Mieszkańcy gminy Żarów znów udowodnili, że mają wielkie serca. Podczas zumby, zorganizowanej w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w sobotę, 7 listopada zbierali pieniądze na leczenie sześcioletniej Julii Malik.

Dziewczynka choruje na rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmanna. Trzygodzinny maraton zumby dla chorej dziewczynki zatańczyło ponad sto osób.

To fantastycznie, że wspólnie możemy pomóc Julii, przy okazji dobrze się bawiąc. Zumba to radosny taniec i chyba dlatego jest coraz bardziej popularna. Chcieliśmy połączyć dobrą zabawę ze szczytnym celem. To fajna sprawa, gdy możemy połączyć dwie rzeczy – spalić kalorie i tym samym poprawić figurę i pomóc najbardziej potrzebującym. Wierzymy, że kolejne edycje, a musimy się przyznać, że już o nich myślimy, przyciągną jeszcze większą liczbę miłośników zumby – podkreśliła podczas maratonu Beata Rejek, instruktorka ze Świebodzic.

Na leczenie sześciolatki podczas charytatywnego maratonu zumby pod patronatem burmistrza Leszka Michalaka uzbierano 8 tysięcy 93 złote i 13 groszy.

Oprac. MM

{gallery}galerie/151113zumba{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *