„Zostańcie z nami” przypieczętowane!

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy i przedsiębiorstwo AMS sp. z o.o. z Jagodnika, specjalizująca się w budowie maszyn i linii technologicznych w przemyśle motoryzacyjnym, podpisały dziś porozumienie o współpracy w zakresie praktyk i staży zawodowych. Jest to kolejny wymierny efekt działania programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Do podpisania dokumentu pomiędzy Dyrektorem ZSM, Wojciechem Anklewiczem i prezesem AMS Wojciechem Pawłowskim doszło w obecności samorządowców i gości specjalnych: prezydent Beaty Moskal–Słaniewskiej, zastępcy prezydenta Szymona Chojnowskiego, starosty Piotra Fedorowicza, wicestarosty Zygmunta Worsy oraz prezesa zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Andrzeja Panasa.

Chwilę później zaproszeni goście, w tym także uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich, udali się na specjalną wycieczkę po zakładzie, dzięki czemu mogli poznać firmę AMS od podszewki. Z bliska obejrzeli rozmaite urządzenia i roboty w hali produkcyjnej, biuro projektowe, a także zapoznali się w praktyce z procesem wykorzystania nowoczesnych technologii.

Program „Zostańcie z nami” przynosi konkretne korzyści dla świdnickich firm, szkół, a przede wszystkim dla głównych adresatów, czyli młodzieży z gimnazjów i szkół średnich. Mamy coraz więcej informacji o rozwijającej się współpracy pomiędzy naszymi przedsiębiorcami a szkołami. To dla nas budujące, bo pokazuje, że wielomiesięczna praca nad programem ma sens i opłaca się wszystkim jego uczestnikom – mówi Szymon Chojnowski, który z ramienia UM w Świdnicy koordynuje program.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *