Zostań mistrzem ortografii

Już po raz jedenasty Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy zaprasza do udziału w Dyktandzie Świdnickim. Tegorocznego mistrza ortografii poznamy 24 września.

dyktando

W Dyktandzie Świdnickim może wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu świdnickiego, za wyjątkiem osób z wykształceniem polonistycznym oraz laureatów poprzednich edycji konkursu.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Celem naszego konkursu jest zachęcenie do pracy nad doskonaleniem własnych umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej, poszerzenie wiedzy ogólnej, kształtowanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, usystematyzowanie i utrwalenie reguł i zasad pisowni polskiej – mówią organizatorzy.

– Zapraszamy mieszkańców miasta, gminy i powiatu świdnickiego do sprawdzenia swoich umiejętności, dobrej zabawy i zdobycia cennych nagród – zaprasza Elżbieta Dudziak, przewodnicząca świdnickiej Ligi Kobiet Polskich.

Wielkie ortograficzne zmaganie odbędzie się w sobotę, 24 września o godz. 10.00 w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy.

Zgłoszenia

Warunkiem uczestnictwa w Dyktandzie Świdnickim jest zgłoszenie udziału (imię, nazwisko i adres) w formie pisemnej, telefonicznie lub elektronicznie na adres 58-100 Świdnica, ul. Wrocławska 16, tel. 664 18 63 13, e-mail: lkpswidnica@wp.pl w terminie do 20 września 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *