Zostań mistrzem ortografii

Kto zostanie mistrzem ortografii? Przekonamy się niebawem. Już po raz trzynasty Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy zaprasza do udziału w Dyktandzie Świdnickim.

Już niebawem mieszkańcy Świdnicy będą mieli dylemat, czy na kartce wpisać „ó” czy „u”, a także „ż” czy „rz”. Organizatorzy zdradzają, że tym razem wyjątkowo fory będą mieli panowie. – W Świdnickim Dyktandzie może wziąć udział każdy, ale tekst w tym roku będzie skierowany do Panów. Jesteśmy ciekawi, jak zareagują na to Panie – mówi w rozmowie z redakcją organizatorka przedsięwzięcia Elżbieta Dudziak, przewodnicząca świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich.

Tegorocznego mistrza ortografii poznamy 22 września. Zmianie uległa lokalizacja. Do tej pory Świdnickie Dyktando odbywało się w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy, ale w tym roku odbędzie się ono w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Warto się zgłosić, bo na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – zaznacza organizatorka.

Celem konkursu jest zachęcenie do pracy nad doskonaleniem własnych umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej, poszerzenie wiedzy ogólnej, kształtowanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, usystematyzowanie i utrwalenie reguł i zasad pisowni polskiej.

Kiedy i gdzie?

XIII Dyktando Świdnickie zaplanowano na 22 września o godz. 10.00 w sali narad USC przy ul. Armii Krajowej 47 w Świdnicy.

Zgłoszenia

Warunkiem uczestnictwa w Dyktandzie Świdnickim jest zgłoszenie udziału (imię, nazwisko i adres) w formie pisemnej, telefonicznie lub elektronicznie na adres 58-100 Świdnica, ul. Wrocławska 16, tel. 664 186 313, e-mail: lkpswidnica@gmail.com w terminie do 20 września.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *