Zostań Miss Wiosny

miss wiosna - Kopia

miss wiosna - KopiaPo kilkunastu latach do Świdnicy powraca konkurs na wybór Miss Wiosny. W zupełnie nowej odsłonie wydarzenie zostanie zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Świdnica.

Po kilkunastu latach do Świdnicy powraca konkurs na wybór Miss Wiosny. W zupełnie nowej odsłonie wydarzenie zostanie zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Świdnica.

miss wiosna

Jednemu z naszych radnych wpadł do głowy pomysł zorganizowania konkursu miss w Świdnicy. Kiedy podzieliliśmy się tym z całą radą, ktoś rzucił hasło „Miss Wiosna”. Od razu wiedzieliśmy, że reaktywacja takiego konkursu będzie najlepszym pomysłem. Kiedyś była to bardzo sławna impreza, wiec czemu nie spróbować na nowo? – wyjaśnia Aleksandra Taraban, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dziewczyny od drugiej klasy gimnazjum do ostatniej klasy technikum. – Warunkiem jest uczęszczanie do świdnickiej szkoły – zaznacza przewodnicząca. W dzieciństwie każda dziewczynka marzyła o tym, żeby zostać modelką. Teraz to może się spełnić. Należy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, zeskanować go i wraz z dołączonym zdjęciem wysłać na adres miss.wiosna.mrms@onet.pl. Formularz jest dostępny na wydarzeniu utworzonym na facebooku „Miss Wiosna Świdnica 2015” tutajJak na razie nie jest znana liczba dziewczyn. Wiemy jedynie, że niestety nie będzie reprezentantek wszystkich szkół – informuje Aleksandra Taraban.

Na uczestniczki konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Uroczystość poprowadzą Klaudia Figurna i Grzegorz Godula.

Kandydatki zaprezentują się w trzech kreacjach: strój na piknik, ubiór codzienny i wieczorowy. Powalczą też o trzy tytuły: Miss Wiosny Świdnica 2015 r., Vice Miss Wiosny Świdnica 2015 r. oraz Miss Publiczności. – W jury zasiądzie zaproszony gość, czyli ostatnia „Miss Wiosny” z 1996 roku, pani Katarzyna Andruszkiewicz, przedstawiciel sponsorów, dwóch członków Młodzieżowej Rady Miasta oraz osoba wyłoniona z publiczności – mówi przewodnicząca i serdecznie zaprasza na wydarzenie: – Konkurs jest całkowicie otwarty, wiec zapraszamy wszystkich świdniczan, a także osoby spoza miasta. Oprócz pokazów mody przewidujemy jeszcze konkurs wiedzy dla miss oraz występy artystyczne młodzieży skupionej w Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Studiu Artystycznym Katharsis (SAK) ze Świdnicy.

Konkurs „Miss Wiosna 2015” odbędzie się w niedzielę, 22 marca o godzinie 14.00 w świdnickim Klubie Bolko. 

Beata Figurna-Garbiec

foto użyczone (Katarzyna Andruszkiewicz została Miss Wiosny w 1996 roku)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *