Zobacz zapierające dech zdjęcia świątyń

Dwa kościoły, które łączy jedno – są zrobione z drewna i gliny. Zarówno Kościół Pokoju w Świdnicy, jak i w Jaworze będzie można zobaczyć na wyjątkowych fotografiach wykonanych przez Franciszka Grzywacza.

Dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza na wernisaż wystawy „Z drewna i gliny… Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze w fotografii Franciszka Grzywacza”.

Jestem zamiłowany w urokliwym Dolnym Śląsku. Bogactwo tej przestrzeni w różnorodne krainy geograficzne i zabytki będzie dla mnie zawsze odkrywaniem czegoś nowego. Fotografuję od szkoły podstawowej i zawsze było to ważne – opowiada Franciszek Grzywacz i dodaje: – Po warszawskiej Wyższej Szkole Fotografii stało się to moim zawodem do dzisiaj. Fotografie moje były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, szczególnie Legnickiego Klubu Fotograficznego. Od czasu założenia własnej firmy wydawniczej przygotowuję je dla własnych wydawnictw. Moją pasją są zabytki, miasta, przestrzenie kultu, tajemnice. Fotografie zamieściłem w albumach: Legnicy, Jeleniej Góry i Bolesławca oraz Kościołów Pokojów w Świdnicy i w Jaworze, bazyliki w Legnickim Polu i Katedry Świdnickiej. Pragnę również podziękować pani Barbarze Skoczylas-Stadnik, dyrektorowi Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze za przygotowanie opisów zdjęć.

Wernisaż odbędzie się 16 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Natomiast całą wystawę można oglądać do 18 marca. – Zwiedzanie wystawy w cenie biletu wstępu do Muzeum. W piątki wstęp wolny – zaznacza Zbigniew Malicki z Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *