Znowu bomba w sądzie?

abomba

abombaDzierżoniów.28 sierpnia około 14.00 nieznany rozmówca zadzwonił do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, informując, że w budynku Sądu Rejonowego została podłożona bomba.

abomba28 sierpnia około 14.00 nieznany rozmówca zadzwonił do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, informując, że w budynku Sądu Rejonowego została podłożona bomba. Niezwłocznie została poinformowana o tym fakcie prezes sądu, po czym zarządzono ewakuację wszystkich pracowników i petentów sądu.

Następnie specjalistyczne służby policji wraz z psem przeszkolonym do ujawniania materiałów wybuchowych przeszukiwały przez ponad dwie godziny wszystkie pomieszczenia sądu. Nie znaleziono bomby ani materiałów łatwo palnych. Budynek został więc przekazany do użytkowania pracownikom sądu. Jednocześnie policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zgłoszenia podłożenia bomby, któremu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie to nie pierwsza taka sytuacja. Około 120 pracowników dzierżoniowskiego Sądu Rejonowego ewakuowano około godziny 13.00 w czwartek 20 października. Do biura podawczego sądu zadzwonił ktoś z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Oczywiście takiego ładunku nie znaleziono.

td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *