Znicze w rocznicę górniczej katastrofy

gornik

gornikW rocznicę największej górniczej katastrofy Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego, do której doszło 27 lat temu w Kopalni Węgla Kamiennego „Wałbrzych”, która pociągnęła za sobą śmierć 18 górników – na cmentarzu Komunalnym w Wałbrzychu oddano hołd tragicznie zmarłym ofiarom tego wypadku.

W rocznicę największej górniczej katastrofy Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego, do której doszło 27 lat temu w Kopalni Węgla Kamiennego „Wałbrzych”, która pociągnęła za sobą śmierć 18 górników – na cmentarzu Komunalnym w Wałbrzychu oddano hołd tragicznie zmarłym ofiarom tego wypadku.gornik
Wśród osób, które przyszły na cmentarz znajdowali się koledzy tragicznie zmarłych w tym jedyny ocalały górnik z rejonu tego wypadku – Andrzej Zieliński, żona jednego z tragicznie zmarłych, dawni ratownicy Stacji Ratownictwa Górniczego oraz kierownictwo kopalni.

Trzeba przypomnieć, że katastrofa górnicza z 22 grudnia 1985 roku w KWK „Wałbrzych” spowodowana była wybuchem metanu w rejonie oddziału wydobywczego G-3, na poziomie minus 200 m. Pociągając za sobą aż 18 ofiar stała się największą górniczą tragedią, która miała miejsce w powojennej historii górniczego Wałbrzycha. Wieść o niej rozeszła się wtedy szeroko nie tylko po całym kraju, ale też trafiła na czołówki serwisów informacyjnych świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *