Znamy gospodarza turnieju finałowego o awans do I ligi!

Znamy miejsce rozegrania turnieju finałowego o mistrzostwo II ligi i awans do I ligi siatkówki kobiet. Ekipę Polonii Świdnica czeka wyjazd do… Włocławka. Przypomnijmy,  że w tym samym mieście na Kujawach odbył się też jeden z dwóch turniejów półfinałowych. Decydująca rozgrywka czterech najlepszych drugoligowców  odbędzie się od 25 do 27 maja.

Wybór organizatora finału nie pozostawia wątpliwości – działacze z Włocławka muszą posiadać olbrzymi dar przekonywania, skoro Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił powierzyć klubowi dwa najważniejsze turnieje w sezonie.

Obok świdniczanek i gospodyń – WTS KDBS Włocławek w turnieju zagrają Szóstka Mielec i Mazovia Bluesoft Warszawa. Obowiązuje system każdy z każdym. Przepustkę do I ligi uzyskają jedna lub dwie drużyny.

Przypomnijmy, że po pokonaniu w fazie play-off TKS-u Tychy i Silesii Voley Mysłowice, Polonia awansowała do półfinału, gdzie zajęła drugie miejsce. Świdniczanki uległy 0:3 WTS-owi KDBS Włocławek oraz pokonały 3:0 Częstochowiankę i 3:1 Spójnię Stargard.

Co ciekawe, Polonia jest jedynym finalistą, który wygrał rundę zasadniczą w swojej grupie II ligi. Włocławek przystępował do rywalizacji play-off dopiero z trzeciego miejsca w grupie I, natomiast zespoły z Warszawy i Mielca, odpowiednio w grupie II i IV plasowały się na drugich lokatach.

– Faworytów turnieju nie ma i każdy ma szanse na końcowy sukces. Jedynym plusem dla nas jest to, że zagramy w hali, w której w zeszły weekend się ograliśmy, co powinno dać nam przewagę w tym elemencie nad zespołami z Mielca i Warszawy. Co do meczu z gospodarzem gwarantujemy, że będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż mecz otwarcia z piątku – przekonują sympatycy świdnickiej drużyny z facebookowego fanpejdża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *