Zmiany w spotkaniach i dietach u sołtysów

gmina organizacje

gmina organizacjeOd maja sołtysów z terenu gminy Świdnica obowiązuje nowy harmonogram narad. Zmianie ulega też wysokość diet, która uzależniona będzie od liczby mieszkańców w sołectwie.

Od maja sołtysów z terenu gminy Świdnica obowiązuje nowy harmonogram narad. Zmianie ulega też wysokość diet, która uzależniona będzie od liczby mieszkańców w sołectwie.

gmina organizacje

Od blisko dwóch kadencji, narady sołtysów odbywały się w ostatnią środę miesiąca. Od teraz włodarze sołectw będą się spotykać znacznie rzadziej, bo raz na kwartał. Najbliższa narada odbędzie się zatem w czerwcu, następna w sierpniu, a kolejna w listopadzie.

Oczywiście w przypadku ważnych spraw cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zależy nam aby ten czas poświęcali Państwo na pracę w terenie z mieszkańcami – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Decyzją Rady Gminy zmianie uległa też wysokość diet sołeckich. Do tej pory każdy z 33 sołtysów otrzymywał 224 zł raz w miesiącu.

Po raz pierwszy uzależniliśmy wysokość diety od liczby mieszkańców w sołectwie. Natomiast nic się nie zmienia w przypadku wynagrodzenia za inkaso od podatków – dodaje wójt.

Oznacza to, że sołtysi, w których liczba mieszkańców wynosi do 250 osób otrzymają raz w miesiącu dietę w wysokości 250 zł, 300 zł w przypadku od 251 do 750 mieszkańców i 350 zł w sołectwach powyżej 750 mieszkańców.

Oprac. MM

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *