Zmiany w parkowaniu w Rynku

ddzstrefa

ddzstrefaDzierżoniów.Od 1 lutego obowiązują nowe zasady w dzierżoniowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Obszar strefy powiększono o część ul. Mierniczej, dotyczy to odcinka od ul. Krasickiego do skrzyżowania z ul. Pocztową.

Od 1 lutego obowiązują nowe zasady w dzierżoniowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Obszar strefy powiększono o część ul. Mierniczej, dotyczy to odcinka od ul. Krasickiego do skrzyżowania z ul. Pocztową. Zmianie uległy m.in stawki opłat oraz godziny funkcjonowania strefy. Strefa płatnego parkowanie obejmuje dziś ścisłe centrum Dzierżoniowa i zamyka się w obszarze murów obronnych. Wyjątek stanowią ul. Pocztowa i Miernicza, również objęte koniecznością wnoszenia opłat.ddzstrefa

Za parkowanie możemy zapłacić kupując bilet w jednym z dziewiętnastu parkometrów, wykupując czasowy abonament lub korzystając z usługi MOBILET, umożliwiającej płacenie za pośrednictwem telefonu komórkowego.
Stawki
Podstawowe stawki opłat wrosły nieznacznie (np. z 40 gr na 50 gr za parkowanie do 20 minut), znacznie więcej za parkowanie zapłacą wykupujący abonamenty. Osoby mieszkające na obszarze objętym strefą zapłacą roczną stawkę w wysokości 20 zł, ale parkowanie za drugie auto w rodzinie odbywać się już będzie na zasadach dotyczących wszystkich mieszkańców. 120 zł miesięcznie będzie kosztować abonament uprawniający do parkowania w samym Rynku.
Nowe stawki mają wymusić większą rotację samochodów i tym samym ułatwić parkowanie, co nie jest proste szczególnie w godzinach szczytu. Z tego powodu możliwości parkowania w rynku nie mają już pojazdy używane przez pracowników urzędu do celów służbowych. Częściowe ograniczenie wprowadzono także na bezpłatnych miejscach, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, które mogą zostawić swoje auto w takim miejscu na czas nie dłuższy niż dwie godziny, co powinno znacznie zwiększyć dostępność miejsc, których na terenie strefy płatnego parkowania jest 25, w tym 11 w rynku.
Co się zmieni?
Istotna zmiana dotyczy także samej definicji parkowania. Opłata parkingowa obowiązuje we wszystkich miejscach SPP umożliwiających postój pojazdu. Zmiany wprowadzono ze względu na kierowców parkujących na martwych polach lub zakazach celem uniknięcia opłaty parkingowej.
Za przekroczenie określonego na bilecie czasu parkowania będziemy musieli zapłacić od 3 do 30 zł. Zmiany obejmują również zasady odstąpienia od opłaty dodatkowej. Aby uniknąć kary bilet należy wykupić niezwłocznie, ale nie później niż w ciągu 6 minut od czasu wypisania przez kontrolera zawiadomienia. W wykupiony bilet kierowca musi dostarczyć do biura strefy w czasie nie dłuższym niż 20 minut od czasu zakończenia jego ważności.
Kiedy płacimy?
Parkowanie w centrum Dzierżoniowa jest płatne od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 18.00, w soboty od godziny 10.00 do 14.00. Wyjątkiem są dni świąteczne. Parkowanie samochodu bez wniesienia opłaty skutkuje karą 30 zł. Za przekroczenie czasu parkowania pobierana jest opłata dodatkowa: 3 zł za przekroczenie do 1 godziny; 9 zł za przekroczenie powyżej 1 godziny do 3 godzin; 30 zł za przekroczenie powyżej 3 godzin. Dowód wniesienia opłaty należy niezwłocznie dostarczyć do biura SPP.
Biuro Strefy Płatnego Parkowania mieści się przy ul. Nowej 5 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 18.30, w sobotę od 9.30 do14.30.
Cennik obowiązujący w Strefie Płatnego Parkowania:
– 0,50 zł za czas parkowania do 20 minut;
– 1,50 zł za czas parkowania do 1 godziny;
– 1,80 zł za parkowanie powyżej 1 godziny do 2 godzin;
– 2,00 zł za parkowanie powyżej 2 godzin do 3 godzin;
– 1,50 zł za parkowanie za każdą następną godzinę.
Czas parkowania powyżej 20 minut parkometr rozlicza co minutę.
Opłaty abonamentowe:
– 100 zł – abonament miesięczny;
– 280 zł – 3 abonament miesięczny;
– 1.000 zł – abonament roczny;
– 1.800 zł – 6 miesięczny abonament, uprawniający do parkowania na stanowisku zastrzeżonym;
– 20 zł za abonament roczny dla mieszkańców SPP, z wyłączeniem parkowania w Rynku;
– 120 zł za abonament roczny dla mieszkańców SPP zamieszkujących w Rynku, bez ograniczenia miejsca parkowania.

td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *