Zmiany w budżecie i nowa ulica

kasa3-kom

O kwotę blisko pół miliona złotych zwiększył się plan dochodów i wydatków tegorocznego budżetu miasta. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach.

kasa3-kom

W ramach zmian gmina przeznaczyła m. in. blisko 170.000 zł dla spółki ZGK Świebodzice na zakup specjalnych pojemników do odbioru odpadów BIO wraz z zakupem specjalistycznego samochodu. 60.500 zł przeznaczono na zadanie inwestycyjne związane z budową lotniska sportowo-dyspozycyjnego; blisko 95.000 zł to środki na zakup żywności w placówkach oświatowych, 60.000 zł na wykup gruntów. Pozostałe przesunięcia w planach i dochodach między paragrafami wynikają ze zmiany klasyfikacji budżetowej dochodów oraz dotacji celowych w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich.

Radni nazwali także nową ulicę, przy której powstaje kompleks budynków wielorodzinnych na Osiedlu Piastowskim. Będzie zlokalizowane przy ul. Królowej Jadwigi. Nazwa kontynuuje linię Piastów Śląskich, którzy patronują większości ulic na Osiedlu Piastowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *