Zmiany na drogach i chodnikach powiatowych

W trakcie sezonu urlopowego na drogach powiatowych prace remontowe szły pełną parą.

W trakcie sezonu urlopowego na drogach powiatowych prace remontowe szły pełną parą.

 

 

Gmina Marcinowice

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego wyremontowała prawie 4-kilometrowy odcinek drogi nr 2879D na trasie Marcinowice – Zebrzydów. Zyskał on nie tylko nową nawierzchnię. Naprawiono odwodnienie, poszerzono szosę w Marcinowicach i wykonano oznakowania poziomie w obrębie szkoły. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Koszt prac zamknął się kwotą 1 mln 265 tys. 771 zł z czego połowa to wsparcie rządowe. W inwestycji partycypowała także gmina Marcinowice.

 

 

Kolejna rządowa dotacja umożliwiła przebudowę drogi powiatowej nr 2898D na odcinku Gola Świdnicka – Krasków. Remont był kontynuacją zadania z roku 2014 i przeprowadzany został w ramach usuwania skutków powodzi, która zniszczyła drogę w 2013 roku. Wartość prac to ponad milion złotych, z czego 80 proc. to wsparcie ministerialne. Także w tym przypadku gmina Marcinowice wsparła finansowo przebudowę tego odcinka drogi.

 

Nowe chodniki

W porozumieniu z poszczególnymi gminami również chodniki przy drogach powiatowych zyskały nowe oblicze. W gminie Świdnica remontów doczekały się ciągi piesze w Lubachowie, Witoszowie Górnym, Opoczce, Mokrzeszowie i Miłochowie.

 

 

W gminie Strzegom odświeżony został chodnik w Tomkowicach, a w Świebodzicach w dzielnicy Ciernie. Remonty wsparły finansowo gminy.

 

Sprawniej pokierują

Dzięki współpracy samorządu Świebodzic ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego oraz Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei, będzie łatwiej poruszać się po Świebodzicach. Na wniosek władz miasta pracownicy SDPŚ zakończyli dodatkowe znakowanie dróg. Nowe znaki pojawiły się na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 3464D (Świebodzice-granica powiatu wałbrzyskiego – Kamienna Góra) z drogą powiatową nr 3395D (Świebodzice – granica powiatu wałbrzyskiego – Cieszów Górny). Uzupełniono też brakujące w tym miejscu drogowskazy w kształcie strzały z odległością do Kamiennej Góry oraz do Świebodzic (znak E-4). W obrębie skrzyżowania, na granicy gminy i powiatu zamontowano skradzioną wcześniej tablicę F-3a (granica obszaru administracyjnego na granicy powiatu).

 

 

Wkrótce przy drodze wojewódzkiej nr 374 przy ul. Strzegomskiej, przed rondem ma być zamontowana tablica E-2a ze wskazaniem kierunku dojazdu do głównych dróg w mieście oraz do Osiedla Piastowskiego i dzielnicy Ciernie.

Koszty produkcji oraz montażu oznakowania ponieśli w tym przypadku zarządcy dróg, czyli Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego oraz Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

 

MM, foto: użyczone

 

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *