Zmiana organizacji ruchu na ulicy Franciszkańskiej

Dzisiaj rozpoczyna się drugi etap przebudowy ulicy Franciszkańskiej. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na sieci kanalizacji deszczowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siostrzaną do skrzyżowania z ulicą Marii Konopnickiej.

Wprowadzona zostanie zmiana w tymczasowej organizacji ruchu i ulica Franciszkańska czasowo zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów samochodowych. W związku z brakiem możliwości przejazdu zmieniona zostanie również lokalizacja kontenerów na odpady, które obecnie ustawione są w podwórzu przy ulicy Grodzkiej i Franciszkańskiej. Zostaną one ustawione od strony ulicy Marii Konopnickiej. – Jednocześnie informujemy, iż dojazd (wyłącznie dla samochodów osobowych) do podwórza przy ulicy Grodzkiej i Franciszkańskiej możliwy będzie przez ulicę Siostrzaną. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość – mówią urzędnicy.

Przypomnijmy, że celem inwestycji jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego. Planowane jest między innymi zawężenie istniejącej jezdni do 5 metrów i tym samym poszerzenie chodników do szerokości minimum 2 metrów – zgodnie z obowiązującymi dziś normami.  Wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, zjazdy oraz chodniki. Przebudowie ulegnie droga na całej długości, wyniesione zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Siostrzaną oraz tarcza skrzyżowania z ul. Grodzką i zjazdem w kierunku Rynku. Na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Siostrzanej parkowanie będzie realizowane równoległe do osi jezdni wzdłuż krawężnika. Natomiast na odcinku od ul. Siostrzanej do ul. Grodzkiej zaprojektowano parkowanie skośne w wydzielonej zatoce. Istniejąca ogólnospławna kanalizacja zostanie rozdzielona na kanalizację sanitarną i deszczową. Dodatkowo na całej długości powstanie kanał technologiczny, w którym umieszczone będą kable telekomunikacyjne. Sieć oświetlenia ulicznego nie będzie przebudowywana.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *