Zmarł Tadeusz Szermer

ddztad

ddztad9 lutego wieku 90 lat zmarł Tadeusz Szermer, kierownik i trener sekcji lekkoatletycznej Bielawianki w latach 1951-1982, Honorowy Obywatel Miasta Bielawy.

9 lutego wieku 90 lat zmarł Tadeusz Szermer, kierownik i trener sekcji lekkoatletycznej Bielawianki w latach 1951-1982, Honorowy Obywatel Miasta Bielawy. ddztad
Przez trzydzieści dwa lata Tadeusz Szermer trenował bielawskich lekkoatletów. Wychował wielu mistrzów Polski, ale był chłowiekiem o wielkiej charyzmie, uczył nie tylko rywalizacji sportowej, ale przekazywał zasady, którymi jego podopieczni potem kierowali się w życiu. Zaszczepiał też wśród młodzieży ducha patriotyzmu, bo czasie wojny należał do Szarych Szeregów i Armii Krajowej. Szczególnie dumny był z uczestnictwa w akcji „Burza”.

W 2003 roku za całokształt swojej pracy i działalności społecznej nadano Mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bielawa. W ostatnich latach życia Tadeusz Szermer mieszkał w Domu Pomocy Społecznej w Borzygniewie. Tam dotarła do Niego reżyser Kinga Kowalczyk, tworząc film dokumentalny, zainspirowana rozmowami z bielawskimi sportowcami i działaczami sportowymi. W rezultacie tych spotkań powstał film „Pan Tadeusz Szermer”. Jego premiera miała miejsce we wrześniu 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *