Zmagania z angielskim zakończone

Za nami Dni Języka Angielskiego, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy już po raz siódmy. W językowych potyczkach wzięło udział aż 12 szkół z powiatu świdnickiego.

oświata dni 1 oświata dni 2

W tym roku konkurs podzielony był aż na trzy etapy. W Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy przeprowadzono odpowiednio: VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, VII Powiatowy Konkurs Gramatyczno-Leksykalny oraz VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Angielskiej Poezji Dziecięcej.

W piątek 22 stycznia odbyło się podsumowanie zmagań i wręczenie nagród oraz upominków.

W Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii pierwsze miejsce zdobył Patryk Kurnik ze Szkoły Podstawowej nr 105, drugie miejsce zajęła Kinga Półtorak ze Szkoły Podstawowej z Lutomi Dolnej, a na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Dolata ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Wyróżnienie otrzymał Michał Bortkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

W Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym pierwsze miejsce zdobyła Sara Bilska ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, drugie miejsce zajęła Julia Baran ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy, a trzecie miejsce zajął Piotr Mirecki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Rózio ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

W Konkursie Recytatorskim, gdzie uczniowie z poszczególnych szkół recytowali wiersze znanych poetów angielskich, pierwsze miejsce zdobyła Sandra Gadula ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, drugie miejsce – Martyna Czerniec ze Szkoły Podstawowej w Witoszwie, a trzecie – Maja Seweryn ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Wyróżnienie otrzymał Bartosz Piekielny ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

Dla każdego z uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *