Zmagania z angielskim zakończone [FOTO]

dni angielskiego

dni angielskiegoZa nami Międzyszkolne Dni Języka Angielskiego, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy już po raz szósty.

Za nami Międzyszkolne Dni Języka Angielskiego, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy już po raz szósty.

dni angielskiego

Organizatorem wydarzenia jest anglistka Dorota Kubak Rzepecka. – Z roku na rok poziom prezentacji przedstawionych przez uczniów jest coraz wyższy. Jury ocenia uczestników pod względem poziomu artystycznego, liczy się poprawność gramatyczna, ale także strój, pomysł i kreatywność – mówi nauczycielka.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W piątek, 16 stycznia w SP 105 miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Angielskiej Poezji Dziecięcej. Uczniowie z poszczególnych szkół recytowali wiersze znanych poetów angielskich. Jury w składzie: Aleksandra Popławska (anglistka), Małgorzata Dyrda (anglistka) i Kamila Bartoszek (anglistka oraz starszy konsultant metodyczny) miało problem z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych obradach udało się jednak ustalić werdykt i pierwsze miejsce zajął Bartosz Piekielny ze Społecznej Szkoły Podstawowej, drugie miejsce zajęła Klaudia Drohomirecka z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej, a trzecie miejsce – Lidia Maciejewska z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Walusiak z Lutomi Dolnej oraz Jagoda Kurzawa z SP 105.

Podczas gali konkursu recytatorskiego przyznane zostały również nagrody w pozostałych konkursach, które odbyły się 14 stycznia. Wzięli w nich udział uczniowie z dziewięciu świdnickich szkół oraz ze szkoły w Witoszowie, Lutomi i Mokrzeszowa.

W VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (Kanada) pierwsze miejsce zajęła Magdalena Kołodziejczyk z SP 105, drugie miejsce – Martyna Gryc z Lutomi Dolnej, a trzecie miejsce zajął Adrian Augustyn z SP 4. Wyróżnienie otrzymał Franciszek Lisiecki ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

W VI Międzyszkolnym Konkursie Gramatyczno-Leksykalnym z Języka Angielskiego pierwsze miejsce zajęła Marta Luterek z SP 8, drugie miejsce – Michał Surma ze Społecznej Szkoły Podstawowej, a trzecie miejsce Patryk Święs z SP 1. Wyróżnienia otrzymały: Maria Stawnicka z SP 105, Aleksandra Giedrojć z SP 4 i Kalina Szmit z SP Witoszów.

Dodatkowo, dla każdego z uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}
{gallery}galerie/150116konkurs{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *