Zlikwidowali plantację konopi

19 krzewów konopi indyjskich w zaawansowanej fazie wzrostu oraz ponad 800 gramów marihuany ujawnili świebodziccy policjanci w mieszkaniu młodego mężczyzny. Został on zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu Kryminalnego komisariatu w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie działań operacyjnych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może znajdować się nielegalna plantacja marihuany. Następnie potwierdzili te informacje.

KPP Świdnica
  • W mieszkaniu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znaleźli kompleksową plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 19 doniczek z krzewami konopi indyjskich w trakcie uprawy w zaawansowanej fazie wzrostu oraz sprzęt do ich uprawy. Próbki zabezpieczonych roślin poddano badaniom, które potwierdziły, że zabezpieczone rośliny to marihuana – relacjonuje st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.
    Podczas sprawdzenia mieszkania mężczyzny, policjanci w jednym z pomieszczeń ujawnili reklamówkę z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Przeprowadzone na testerze narkotykowym badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to marihuana, z której można uzyskać ponad 4000 porcji handlowych marihuany.
    W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.
    Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość to nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
  • fot. KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *