Zlekceważyli sądowy zakaz

Nawet trzy lata więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy kierowali z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci świebodzickiego komisariatu na terenie miasta zatrzymali dwóch kierujących, którzy zlekceważyli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. – Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany tuż po północy. Okazał się nim 20 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował pojazdem osobowym marki VW Golf – relacjonuje st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy i dodaje: – Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, ale posiada za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony do 2021 roku.

Drugiego z mężczyzn funkcjonariusze komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej w godzinach wieczornych. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Peugeot 307.

Podczas kontroli okazało się, że kierujący pojazdem to 70-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który również nie posiadał prawa jazdy, ale posiadał za to dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz o losie mężczyzn zdecyduje Sąd. Za zlekceważenie sądowego zakazu grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *