Zima nie taka droga

zima

zimaChoć zima jeszcze się nie skończyła, to dotychczasowy, łagodny jej przebieg pozwolił na spore oszczędności w budżecie miasta i powiatu świdnickiego.

Choć zima jeszcze się nie skończyła, to dotychczasowy, łagodny jej przebieg pozwolił na spore oszczędności w budżecie miasta i powiatu świdnickiego.

zima

Śnieg tylko kilka razy zasypał drogi, a mróz praktycznie wcale nie dawał się we znaki. Nie było więc konieczności regularnego odśnieżania i posypywania nawierzchni solą czy piaskiem. Na zimowe utrzymanie dróg miasto zaplanowało w tym sezonie 870 tysięcy zł, natomiast poniesione koszty utrzymania dróg (stan na dzień 4.02.2015 roku) wyniosły niecałe 400 tysięcy.

Na akcję bierną – dyżury (27 dni) wydano 34 tys. 806 zł, a na akcję czynną (5 dni) – 358.973 zł. Razem daje to 393 tys. 779 zł – wylicza Ewa Dryhusz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Z części nadwyżki oczyszczono pas drogowy dróg wojewódzkich przebiegających przez Świdnicę – czyli zebrano śmieci z żywopłotów, terenów zielonych usytuowanych wzdłuż dróg – dodaje rzecznik.

W mieście w sumie zużyto 92 tony środków chemicznych. Sytuacja podobnie się ma w powiecie, jednak wszelkie podliczenia i podsumowania będą robione w późniejszym czasie.

Podsumowanie możliwe dopiero po zakończeniu sezonu. Najwcześniej pod koniec marca. Pieniądze na pewno zostaną wydatkowane na drogi, ale na co konkretnie, to ustalone zostanie na początku kwietnia – mówi Piotr Dębek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

 

mm, foto: Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

 

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *