Żelazna Świdnica po sezonie (FOTO)

Za triathlonową grupą Żelazna Świdnica pierwszy sezon bardziej sformalizowanego działania i startów. Pasjonaci mają się czym pochwalić!

– Startując na zawodach w Polsce z zazdrością patrzyliśmy na zorganizowane kluby triathlonowe z innych miast – wspominają Marcin Markiewicz i Krzystof Dominikowski, którzy startują w zawodach triathlonowych od przeszło 5 lat.  – Postanowiliśmy działać. Wiedzieliśmy, że wśród znajomych są osoby które już wystartowały w swoich pierwszych zawodach albo maja plan to zrobić. Ponadto w Witoszowie Dolnym w Szkole Podstawowej dzięki wsparciu wójt Gminy Świdnica i zaangażowaniu trenerów Katarzyny Kality i Ryszarda Mydłowskiego została utworzona klasa triathlonowa.

Tym sposobem w czerwcu 2018, powstała sekcja Żelazna Świdnica. Aktualnie w skład klubu wchodzi 23 dzieci uczęszczających do triathlonowej klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz sekcja dorosłych pasjonatów triathlonu. Celem jest popularyzacja triathlonu jako wszechstronnej dyscypliny sportowej będącej kombinacją pływania, kolarstwa i biegania, jak również promocja naszego miasta  Świdnicy.

–  Do sekcji zapraszamy wszystkie osoby, które chcą bawić się tym sportem zarówno te z doświadczeniem jaki i debiutantów, chętnie dzielimy się wiedzą, która w tym sporcie jest nie do przecenienia. Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć prosimy o kontakt z Radkiem Jasiczkiem, który redaguje naszą stronę na Facebooku – mówią świdniccy triathloniści.

W pierwszym miesiącach działania klubu było sporo debiutów zawodników Żelaznej. Radosław Jasiczek, Krzysztof Januszko czy Jarosław Matkowski, którzy we wcześniejszych latach startowali w zawodach 1/8 IM i ¼ IM próbowali po raz pierwszy swych sił  na dystansie ½ IM. Ponadto Edyta i Grzegorz Zakrzewscy oraz Piotr Nawrot mieli swój pierwszy start triathlonowy na dystansie 1/8 IM

– W swym pierwszym sezonie zawodniczki i zawodnicy klubu wywalczyli 15 miejsc na podiach w swoich kategoriach wiekowych na zawodach triathlonowych organizowanych w całej Polsce. Co bardzo nas cieszy wygraliśmy sztafetę drużynowa na dystansie ¼ IM w Mietkowie pokazując siłę ducha zespołowego Żelaznej Świdnicy – mówią Marcin Markiewicz i Krzysztof Dominikowski.

 

 Największe indywidualne sukcesy Żelaznej Świdnicy w minionym sezonie

 

Katarzyna Kalita kat K-20 4 2 krotnie 1 m-ce raz drugie i raz trzecie na dystansach: 1/8 IM, sprint, super sprint,

Marcin Markiewicz kat M-40: 4 krotnie I m-ce na dystansach 1/2 oraz ¼ IM i olimpijka,

Krzysztof Dominikowski kat M30: 2 m-ce na dystansie ½ IM oraz 2 m-ce ma dystansie IM  z wartym do podkreślenie pięknym wynikiem ponad minut poniżej 10h.

Tomasz Karch kat M-30: 2 m-ce na dystansie olimpijskim

Jarosław Matkowski kat M 50: 2 krotnie 2 m-ce i raz 3 m-cena dystansach: olimpijskim i ¼ IM

najmłodsi 13 letni triathloniści z klasy triathlonowej debiut na pokazowych zawodach z okazji otwarcia basenu w Witoszowie Dolnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *