Zebrali rekordową ilość żołędzi i kasztanów!

Akcja pod hasłem „„Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy” zorganizowana już po raz trzeci przez Nadleśnictwo Świdnica zakończona. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkolaki z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego zebrali w tym roku aż ponad 15 ton żołędzi i kasztanów. – To rekordowa ilość – przyznają leśnicy.

W tym roku w akcji udział wzięło 37 szkół i przedszkoli. W sumie zebrano ponad 15 ton (15879 kg) kasztanów i żołędzi, co daje 9943 kg kasztanów i 5936 kg żołędzi na łączną kwotę 7 tysięcy 559 złotych 4 grosze.

Najwięcej zebrały:  Zespół Szkół Samorządowych Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II i Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach (2092 kg samych kasztanów), Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pieszycach (1892 kg, czyli 805 kg kasztanów i 1087 żołędzi) i Szkoła Podstawowa w Marcinowicach (1517 kg , czyli 688 kg kasztanów i 829 kg żołędzi).

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do tegorocznej akcji, za ogromne zaangażowanie dzieci z przedszkoli i żłobków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i zespołów szkół, nauczycieli, opiekunów i rodziców – mówią leśnicy i zaznaczają, że  te zapasy będą wykorzystane dopiero w zimie, gdy zwierzyna będzie wymęczona mrozami. – Uzbierana karma zostanie wywieziona do lasu w okresie, kiedy zwierzęta będą jej najbardziej potrzebować – dodają.

(BFG), fot. archiwalne (przypomnijmy, w ubiegłym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkolaki z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego zebrali blisko 9 ton leśnych owoców)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *