„Zdrowie ma smak” (FOTO/PROGRAM)

Stoiska ze zdrową i naturalną żywnością, porady lekarzy specjalistów, piwna bitwa, atrakcje dla dzieci, konkursy, a także koncerty i występy artystyczne. W Świdnicy trwa jedenasta edycja Targów „Zdrowie ma smak” oraz II Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego. Zdrowie, naturalna żywność i piwa, ale tylko te z małych browarów, zagościły w centrum Świdnicy.

Podczas targów, które rokrocznie organizuje powiat świdnicki, można kosztować i kupować produkty tradycyjne, bez chemicznych polepszaczy i konserwantów. Świdnicki Rynek znowu zapełniły stoiska z serami, pieczywem, wędlinami, przyprawami, przetworami owocowo-warzywnymi, olejami, winami, nalewkami czy miodami pitnymi.

W sobotę zaplanowano bezpłatne badania, porady lekarzy specjalistów, dermokonsultacje oraz alko i narkogogle. Będzie także możliwość oddania krwi.

Tegoroczne Targi potrwają aż trzy dni, od 25 sierpnia do 27 sierpnia na świdnickim Rynku.

Bezpłatne badania odbędą się w sobotę 26 sierpnia od godz. 10.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Imprezą towarzyszącą targom będzie II Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego. Jego otwarcie zaplanowano na piątek 25 sierpnia na godz. 17.00. Tego dnia w Rynku zaprezentuje się Stragan Kultury ZPiT Jubilat. W sobotę odbędą się koncerty zespołów (godz. 18.00 – Mantra, godz. 20.00 – Stefano Terrazzino, godz. 21.30 – Tantua). Tuż przed nimi o godz. 17.00 nastąpi rozstrzygnięcie bitwy piwnej. Z kolei w niedzielę, od godz. 12.00 do 16.00 wystąpi Kapela podwórkowa z ulicy Hutniczej.

Szczegółowy program na plakatach.

Beata Figurna-Garbiec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *