Zdobyli wszystkie miejsca na podium!

Matematycy ze Świdnicy nie dali nikomu szansy i zdobyli wszystkie miejsca na podium w międzypowiatowym konkursie. Gratulacje!

29 i 30 maja w Zakopanem już po raz ósmy odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział młodzi zdolni matematycy z 4 powiatów: świdnickiego, kartuskiego, tatrzańskiego i łowickiego. Co roku gospodarzem organizującym konkurs międzypowiatowy jest inny powiat. Integralną częścią konkursu jest wcześniejszy konkurs powiatowy, w wyniku którego wyłaniana jest drużyna z danego powiatu. I tak po przeprowadzeniu etapu powiatowego w skład drużyny powiatu świdnickiego weszli: Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych, Wojciech Drochomirecki z I LO, Jakub Blach i Sebastian Melańczuk, obaj z II LO.

Drużyna powiatu świdnickiego nie dała nikomu żadnych szans zdobywając wszystkie miejsca na podium, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Etap indywidualny, który odbył się we wtorek 29 maja wygrał Wojciech Drochomirecki, II miejsce zdobył Jakub Blach, a III Michał Spisak. Wszyscy z drużyny powiatu świdnickiego! Brawo!

W etapie drużynowym, który odbył się 30 maja zwyciężyła również drużyna powiatu świdnickiego! Brawa i gratulacje dla zwycięzców. Kolejne miejsca zdobyły następujące drużyny: II – powiat kartuski, III – powiat tatrzański, IV- powiat łowicki.

Należy dodać, że punktacja indywidualna również miała znaczenie dla ogólnej punktacji drużynowej.

Cieszymy się ogromnie z tak spektakularnego zwycięstwa! Mamy nadzieję, że tak tęgie matematyczne głowy zdobędą jeszcze niejeden laur dla naszego miasta i powiatu. Jeszcze raz ogromne gratulacje – mówi Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *