Zderzenie autokaru z osobówką (AKTUALIZACJA)

Do groźnego wypadku doszło przed chwilą przy ulicy Jeleniogórskiej za Świebodzicami. Na środku drogi zderzyły się autokar i samochód osobowy.

Na miejsce wezwano wszystkie służby ratunkowe. Autokar przewrócił się na bok i zsunął ze skarpy. Leży poza drogą przy ogródkach działkowych. Najprawdopodobniej jest na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Jak informuje nasz czytelnik w środku byli pasażerowie. Nie wiemy jeszcze czy i ile osób jest poszkodowanych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do akcji wysłano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w kierunku Dobromierza jest całkowicie zablokowana. Kierowcom sugerujemy omijanie tego odcinka i zachowanie szczególnej ostrożności. Zdjęcie nadesłane przez naszego czytelnika Andrzeja J. Dziękujemy.

AKTUALIZACJA:

W związku w wypadkiem, do jakiego doszło na trasie wylotowej ze Świebodzic (Wylot Jeleniogórskiej),  burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz pojawił się natychmiast na miejscu zdarzenia wraz z Zastępcą Krystianem Wołoszynem i błyskawicznie zorganizował doraźną pomoc dla poszkodowanych w wypadku – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM Świebodzice. – Młodzież, która nie ucierpiała bezpośrednio, została skierowana do Hotelu Księżyc, gdzie zapewniono podróżującym posiłki, ciepłe napoje i wszelką pomoc. Gmina zorganizowała także tłumacza języka białoruskiego (jest to mieszkanka naszego miasta, pochodząca z Kazachstanu, pani Luba Paszkowska). Poszkodowane osoby trafiły do szpitala, reszta oczekuje w bardzo dobrych warunkach hotelu.

Podróżujący autokarem to Rosjanie, którzy wracali z wycieczki z Pragi.

Są to ludzie w różnym wieku – dzieci, młodzież i dorośli. Są w kontakcie z organizatorem wyjazdu, który ma po nich wysłać autokar zastępczy, ale na razie uczestnicy zdarzenia są do dyspozycji policji i prokuratury w celu przesłuchania – dodaje rzeczniczka.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nagle na pas, którym jechał autokar, z naprzeciwka zjechało auto osobowe i stąd zdarzenie. Na szczęście nikt nie zginął. 11 osób zostało rannych i trafiło do szpitala. Część z nich doznała jedynie niegroźnych obrażeń.

Policja i prokuratura prowadzą czynności.

fot. poniżej UM Świebodzice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *