Zburzył zabytkową willę

policjant

policjantOskarżony o bezprawne zburzenie zabytkowej willi przy ul. Zgierskiej w Łodzi Michał L. ponownie zmienił przed sądem swe stanowisko. Nie przyznaje się do zburzenia zabytku, chciał też umorzenia postępowania, ale nie zgodził się na to sąd.

 Oskarżony o bezprawne zburzenie zabytkowej willi przy ul. Zgierskiej w Łodzi Michał L. ponownie zmienił przed sądem swe stanowisko. Nie przyznaje się do zburzenia zabytku, chciał też umorzenia postępowania, ale nie zgodził się na to sąd.policjant

Sprawa przed łódzkim sądem rejonowym ciągnie się już kilka miesięcy. Proces miał się zakończyć już pod koniec stycznia, kiedy to oskarżony 64-letni Michał L. przyznał się do winy i wyraził skruchę. Zobowiązał się także do odbudowy zabytkowej willi. Wcześniej w śledztwie nie przyznawał się do zarzucanych przestępstw twierdząc m.in. że ma opinię prawną, iż obiekt nie miał charakteru zabytkowego.Obrona wystąpiła wówczas o ograniczenie przewodu sądowego. Prokurator chciał dla oskarżonego kary 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 20 tys. zł nawiązki na rzecz ochrony zabytków.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *