Zbudowali roboty (FOTO)

Zainteresowanie warsztatami z robotyki organizowanymi przez Młodzieżowy Dom Kultury przerosło oczekiwania organizatorów. Na zajęcia zgłosiło się czterokrotnie więcej osób niż było miejsc. 

SAM_6116

To niesamowite, jak wielu młodych, fajnych osób, interesuje się techniką i robotyką. Być może tu, w Świdnicy, uda nam się wychować kolejnego konstruktora robota nowej generacji – uśmiecha się Zbigniew Brożbar, inicjator i nauczyciel prowadzący zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.
Przypomnijmy, że w drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych placówka zorganizowała zajęcia dla dzieci, które chciały poznać zasady rządzące światem mechanicznym. Scenariusz zajęć na pierwszy rzut oka wyglądał na bardzo skomplikowany. W poniedziałek dzieci w trakcie wykładów połączonych z prezentacją uczyły się podstaw elektroniki i elementów elektronicznych. Zajęcia przerywane były ćwiczeniami z praktycznej budowy prostych układów elektronicznych.

Wtorek przeznaczony został na podstawy programowania w środowisku „arduino” w formie prezentacji urozmaiconej przerwami na pisanie programów i budowy prostych układów np. sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach.

Środa dedykowana została budowie podwozia robota, które w czwartek młodzi konstruktorzy udoskonalali. W piątek, jako kulminacja tygodnia, przeprowadzano testy i prezentacje.
Efekt końcowy wyszedł fantastyczny. – Mamy naprawdę zdolną młodzież, którą należy tylko odpowiednio zainteresować, by samodzielnie poszukiwała drogi rozwoju swoich umiejętności. Cieszę się, że te zajęcia mogły się odbyć i dzisiaj już zachęcam kolejnych zainteresowanych do kontaktu z Młodzieżowym Domem Kultury w Świdnicy w celu rezerwacji miejsca na następną edycję warsztatów, które planujemy zorganizować jeszcze w tym roku – zaprasza Zbigniew Brożbar dodając, że zajęcia odbyły się dzięki wsparciu finansowym Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest – Park”.

SAM_6029 SAM_6063 SAM_6071 SAM_6089 SAM_6098 SAM_6110 SAM_6116 SAM_6119 SAM_6124

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *