Zbliża się Wielka Rapsodia

rapsodia

rapsodiaJuż niebawem odbędzie się  Wielka Rapsodia Świdnicka, która w tym roku potrwa aż 2 dni. 30 i 31 stycznia w Klubie Bolko na fanów hip-hopu czekać będzie wiele wydarzeń. Oprócz zapowiadanej wcześniej bitwy freestyle i koncertu Mielzky’ego, będzie można zobaczyć też Modulators i Zgas-a.

Już niebawem odbędzie się  Wielka Rapsodia Świdnicka, która w tym roku potrwa aż 2 dni. 30 i 31 stycznia w Klubie Bolko na fanów hip-hopu czekać będzie wiele wydarzeń. Oprócz zapowiadanej wcześniej bitwy freestyle i koncertu Mielzky’ego, będzie można zobaczyć też Modulators i Zgas-a.

rapsodia

Piątek, 30 stycznia rozpocznie się scratch sesją, podczas której swoje umiejętności będą mogli zaprezentować turntabliści. Będzie to też okazja do spróbowania swoich sił na gramofonach lub podpatrzenia, jak radzą sobie z tym inni. Kolejne elementy tego wieczoru to pokazy tańca grup ze Świdnicy, Świebodzic i Wrocławia oraz showcase DJ’ów zaproszonych przez Slime’a – mistrza Polski turntablistów. Na zakończenie pierwszego wieczoru wystąpią Modulators – grupa DJ’ska pod wodzą Eproma.

W sobotę, 31 stycznia głównym wydarzeniem będzie bitwa freestyle, eliminacje do której rozpoczną się o godzinie 17.00 (obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa). Podobnie jak w roku ubiegłym, główną nagrodą w bitwie jest 500 zł. W roli headlinera wystąpi Mielzky a w przerwach między kolejnymi etapami bitwy będzie można zobaczyć występy Zgas-a – dwukrotnego Mistrza Polski Beatboxu. Zgas zasiądzie również w jury bitwy, gdzie towarzyszyć mu będzie Madział – świdnicki hip-hopowiec, uczestnik Wielkiej Bitwy Warszawskiej i Wojny o Wawel. Podkłady muzyczne do bitwy zagra na żywo zespół Aplaindygo. Przewidziano też open mic przed rozpoczęciem i po zakończeniu bitwy.

Bilety dwudniowe w cenie 20 zł można kupić w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz sieci Ticketpro (m.in. on-line, sklepy Empik, Mediamarkt i inne). Od 30 stycznia bilety będą kosztować 30 zł. Ich ilość jest limitowana do 250 sztuk.

Organizatorem imprezy jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

opr. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *