Zbiorowe zatrucie czy „jelitówka”?

zatrucie

zatrucieCzworo dzieci trafiło do szpitala „Latawiec” po sobotniej imprezie z okazji piątych urodzin przedszkola w Żarowie. Część rodziców sądzi, że mogło dojść do zbiorowego zatrucia. Dyrektor przedszkola, Sanepid i przede wszystkim lekarze z „Latawca” uspokajają. – Na te chwilę nic nie sugeruje, żebyśmy mieli do czynienia z zatruciem – mówi doktor Mariusz Leszczyński, ordynator oddziału dziecięcego „Latawca”.

 

Czworo dzieci trafiło do szpitala „Latawiec” po sobotniej imprezie z okazji piątych urodzin przedszkola w Żarowie. Część rodziców sądzi, że mogło dojść do zbiorowego zatrucia. Dyrektor przedszkola, Sanepid i przede wszystkim lekarze z „Latawca” uspokajają. – Na te chwilę nic nie sugeruje, żebyśmy mieli do czynienia z zatruciem – mówi doktor Mariusz Leszczyński, ordynator oddziału dziecięcego „Latawca”. zatrucie

„Bajkowe Przedszkole” w Żarowie w sobotę świętowało piąte urodziny. Na uroczystość przybyło około 150 dzieci i ich rodzice. – Do jedzenia był przede wszystkim suchy prowiant, rodzice upiekli też tort – mówi Elżbieta Wierzyk, dyrektor przedszkola. Jednocześnie dodaje, że dzisiejszy stan osobowy przedszkolaków nie budzi niepokoju. – W piątek było w przedszkolu 128 dzieci, dzisiaj mamy 120 – dodaje dyrektorka.

Przez sobotę i niedzielę do „Latawca” zgłosili się rodzice czwórki dzieci, uczestniczących w obchodach urodzin. Maja biegunkę i wymioty. – Dzieci są w dobrym stanie. Na te chwilę nic nie sugeruje, żebyśmy mieli do czynienia z zatruciem, ale zleciliśmy badania w tym kierunku. Jutro będziemy znali wyniki badań na salmonellozę – mówi doktor Leszczyński i dodaje: – Z wywiadu wynika, że dwoje dzieci już wcześniej, jeszcze przed imprezą w przedszkolu, uskarżało się się na dolegliwości jelitowo-żołądkowe. Sądzę, że mamy do czynienia z wirusem – obecnie mamy okres epidemiczny na takie zachorowania. Jest ich bardzo dużo.

Monika Bieżyńska, dyrektorka Stacji Saniterno-Epidemiologicznej w Świdnicy zapewnia, że placówka monitoruje temat i jest w kontakcie zarówno z przedszkolem jak i szpitalem.

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *