Zatrzymany oszust internetowy

wiezienie

wiezieniePolicjanci z Dzierżoniowa zatrzymali oszusta internetowego, który wyłudzał od ludzi pieniądze. 23-latek oferował do sprzedaży sprzęt RTV oraz telefony komórkowe, które nigdy nie trafiły do pokrzywdzonych. Stróże prawa już udowodnili mu dokonanie ośmiu tego typu przestępstw. Sprawcy grozi nawet osiem lat więzienia.

 

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali oszusta internetowego, który wyłudzał od ludzi pieniądze. 23-latek oferował do sprzedaży sprzęt RTV oraz telefony komórkowe, które nigdy nie trafiły do pokrzywdzonych. Stróże prawa już udowodnili mu dokonanie ośmiu tego typu przestępstw. Sprawcy grozi nawet osiem lat więzienia.wiezienie1

Z ustaleń śledczych wynika, że 23-latek z Dzierżoniowa ogłaszał się na portalach internetowych, gdzie oferował do sprzedaży telefony komórkowe oraz sprzęt RTV. Po otrzymaniu od kupujących wpłat na konto, nie dostarczał im tych przedmiotów, ani też nie oddawał za nie pieniędzy.

Policjanci udowodnili mu już dokonanie co najmniej ośmiu takich czynów, a wciąż trwa sprawdzanie i ustalanie pokrzywdzonych. Dziś wiadomo, że oszukanych może być znacznie więcej.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przypominają, że kupujący na portalach aukcyjnych wcale nie są bezbronni wobec oszustów. Trzeba tylko przestrzegać kilku zasad. Warto też dokładnie sprawdzić sprzedawcę oferującego internetową sprzedaż, zapoznać się z opiniami innych klientów, a przede wszystkim z wielką ostrożnością traktować super okazje.

Zatrzymany 23-latek za dokonane przestępstwa może trafić do więzienia nawet na osiem lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *