Zatańczą poloneza po raz dwunasty

polonez 29

Kolejny, dwunasty raz Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy organizuje wielkiego poloneza w świdnickim Rynku. Tym razem maturzyści z wszystkich szkół powiatu świdnickiego zatańczą we wtorek, 12 stycznia, jak zwykle w samo południe.

polonez 29

Jak co roku, impreza organizowana na 100 dni przed maturą, będzie oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży powiatu świdnickiego do egzaminu oraz formą integracji z mieszkańcami miasta.

W „XII Świdnickim Polonezie Maturzystów” uczestniczyć będą dyrektorzy szkół, wychowawcy i zaproszeni goście, na czele z przedstawicielami miasta i powiatu świdnickiego.

W ubiegłym roku tłumnie zgromadzeni rodzice oraz mieszkańcy Świdnicy podziwiali tańczących maturzystów, którzy przyszli do Rynku, by dopomóc swojemu szczęściu podczas egzaminu dojrzałości. – To prawda. Poprzednie „polonezy” cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem samych świdniczan, którzy podziwiali tańczącą młodzież, mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku – mówi Krzysztof Anklewicz, dyrektor ZSM w Świdnicy.

Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie polonez będzie tańczony w czterech powiatach partnerskich: w Kartuzach (Powiat Kartuski), w Łowiczu (Powiat Łowicki), w Zakopanem (Powiat Tatrzański) i w Świdnicy (Powiat Świdnicki).

Patronat honorowy nad imprezą sprawują: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a redakcja „Wiadomości Świdnickich” jest patronem medialnym wydarzenia.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *