Zatańczyli dla OREW

zumba

zumbaPonad sto osób tańczyło przez 2,5 godziny 10 stycznia w rytm latynoamerykańskiej muzyki, podczas charytatywnej Zumby Fitness dzieci niepełnosprawnych z OREW w Świdnicy. Dziewięciu instruktorów nie musiało specjalnie namawiać do tańca, bo miłośnicy tej formy ruchu tłumnie rozgrzali do czerwoności parkiet sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Zebrano 2530 zł, pieniądze zostaną przeznaczone na ogród sensoryczny.

Ponad sto osób tańczyło przez 2,5 godziny 10 stycznia w rytm latynoamerykańskiej muzyki, podczas charytatywnej Zumby Fitness dzieci niepełnosprawnych z OREW w Świdnicy. Dziewięciu instruktorów nie musiało specjalnie namawiać do tańca, bo miłośnicy tej formy ruchu tłumnie rozgrzali do czerwoności parkiet sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Zebrano 2530 zł, pieniądze zostaną przeznaczone na ogród sensoryczny.zumba

Popularność Zumby wykorzystuje się do organizacji maratonów charytatywnych. Taki właśnie zorganizował Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy, których ośrodki mieszczą się przy ulicy Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. Najmłodszy uczestnik miał 19 miesięcy, a najstarszy 75 lat. Patronat nad imprezą objęła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Czym jest Zumba?

Zumba robi furorę. W całym kraju ludzie tłumnie zapisują się na te, jedne z najpopularniejszych obecnie zajęć ruchowych. Łączy muzykę latynoską i elementy fitness. Polki pokochały Zumbę za to, że przy okazji tańca mogą zrzucić zbędne kilogramy. Pozwala uwolnić energię, rozładować napięcie i stres. Program Zumby opracował w latach 90. XX wieku w Kolumbii tancerz i choreograf Alberto „Beto” Perez. Choreografie Zumby budowane są między innymi na krokach samby, salsy, soca, merengue, mambo, hip-hopu, reggeton, flamenco, elementów tańca Bollywood i tańca brzucha. Najbardziej charakterystyczną cechą Zumby jest to, że kroki są na tyle proste, że może je powtórzyć każdy, nawet ten, który do tej pory z tańcem miał niewiele do czynienia. Powstało już wiele odmian Zumby, między innymi: Zumba Kids (Zumba dla dzieci), Aqua Zumba (zajęcia w wodzie) czy Zumba Gold (dla osób starszych).

(pw) foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150110zumba{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *