Zatańcz przeciwko przemocy!

taniec 17

taniec 1714 lutego po raz kolejny cały świat zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet. Do akcji dołączy również Świdnica jako jedna z kilkudziesięciu miast w Polsce! Świdniczanki i nie tylko zatańczą w świdnickim Rynku w samo południe, aby wyrazić swój protest wobec przemocy, której ofiarami są kobiety na całym świecie.  

14 lutego po raz kolejny cały świat zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet. Do akcji dołączy również Świdnica jako jedna z kilkudziesięciu miast w Polsce! Świdniczanki i nie tylko zatańczą w świdnickim Rynku w samo południe, aby wyrazić swój protest wobec przemocy, której ofiarami są kobiety na całym świecie.  

taniec 17

Zapraszamy serdecznie wszystkich, bez względu na płeć, wiek, poziom sprawności, przyjdźcie zatańczyć z nami albo po prostu wesprzyjcie nas swoją obecnością! Zatańczymy w świdnickim Rynku o 12:00 – w samo południe! – mówią organizatorzy. 

Akcja jest częścią Międzynarodowej Kampanii Społecznej One Billion Rising http://www.onebillionrising.org/, która ma na celu zwrócenie uwagi na dramat miliarda dziewczynek i kobiet doświadczających różnych form przemocy każdego dnia. 

Świdnica zatańczyła przeciwko przemocy po raz pierwszy w 2014 roku. W pierwszej edycji wzięło udział kilkadziesiąt osób. – W tegorocznej edycji mamy zamiar pobić rekord. Chcemy zaprosić do udziału jak najwięcej osób. Zatańczyć może każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Do protestu mogą oczywiście przyłączyć się również panowie – mówi świdniczanka Ewelina Leszko z DwieSzpilki.pl, współkoordynatorka akcji.  

opr. (bfg), fot. Wiktor Bąkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *