Zastawili wjazd, posypały się mandaty

Świdniccy kierowcy notorycznie parkują w niedozwolonych miejscach. „Nie blokujcie przejazdu” – apelują strażnicy miejscy.

Od 2 do 5 listopada strażnicy miejscy kilkakrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami o zablokowaniu wjazdu przez kierujących pojazdami mechanicznymi. Do pierwszego zdarzenia doszło 2 listopada. – Zablokowany został wjazd do ciągów sklepów przy ul. Waryńskiego w Świdnicy. Sytuacja w tym samym miejscu powtórzyła się w dniu następnym. 3 listopada kilkadziesiąt metrów dalej i kilka godzin później doszło do zablokowania wjazdu na parking przez żółty pojazd – relacjonuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej w Świdnicy i dodaje: – We wskazanych przypadkach strażnicy na miejscu ustalili sprawców wykroczeń i przeprowadzili postępowanie zgodnie z kodeksem w sprawach o wykroczenie.

Ostatni zanotowany przypadek miał miejsce 5 listopada przy ul. Wrocławskiej. Zablokowany został wjazd na zaplecze sklepu meblowego. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego strażnicy ustalili, że w pojeździe nastąpiła awaria uniemożliwiająca dalsze poruszanie się samochodem, a kierujący zepchnął pojazd, aby nie blokować drogi. Kierujący oraz osoba zgłaszająca porozumieli się. Dodatkowo zgłaszająca pozwoliła Panu, który nie był mieszkańcem powiatu świdnickiego na pozostawienie samochodu po zepchnięciu z bramy wjazdowej na swoim terenie do czasu zorganizowania pomocy drogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *