Żarowskie gry bez prądu 5.

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na piątą edycję żarowskiego spotkania z grami planszowymi, które odbędą się w ramach ferii zimowych w Żarowie. 

Fot. Tomasz Nycz

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych w Żarowie mieszkańcy gminy spotykają się na otwartych, bezpłatnych rozgrywkach gier planszowych, karcianych i manualnych, które dostarczają wielu pozytywnych wrażeń.

Biorąc pod uwagę ferie, spodziewamy się rodzinno-przyjacielskich zespołów lub pojedynczych graczy, którzy z pewnością znajdą coś dla siebie i sprawią, że organizatorzy będą musieli zostać nieco dłużej! – tłumaczy Tomasz Nycz, Prezes Fundacji Inicjatywa B.

Piąta już edycja spotkania z planszówkami przeznaczona jest dla uczestników w różnym wieku: mali, duzi, młodsi i starsi będą mogli zagrać w gry bez prądu, które zdobyły liczne nagrody międzynarodowe, które posiadają we własnych domach lub takie które ze względu na dużą cenę detaliczną pozostają nieosiągalne.

Wykorzystując własną bibliotekę planszówek oraz kontynuując współprace z jednym z największych wydawnictw gier, firmą REBEL.pl chcemy ułatwić dostęp do edukacyjnych, rozwojowych oraz fabularnych tytułów „stołowych” – dodają organizatorzy.

Przed stworzeniem wydarzenia, aby zaspokoić potrzeby potencjalnych uczestników, zespół Fundacji Inicjatywa B na Facebooku w grupie „Żarowianie”, zapytał mieszkańców Gminy Żarów w jakie gry najchętniej chcieliby zagrać. Propozycje oraz indywidualne preferencje poparte największą ilością reakcji, zostały uwzględnione przy tworzeniu repertuaru na Żarowskie gry bez prądu 5.

Repertuar wydarzenia o różnym poziomie trudności, jest celowo zróżnicowany, aby jak najwięcej osób poznało jak największą ilość planszówek. Przedstawiamy listę dostępnych gier wchodzących w skład Game Roomu, fundacyjnego wydarzenia: Carcassonne, Splendor, Dixit, Dobble, Azul, 7 cudów świata, Talisman: Magia i Miecz, Catan, Jenga, Cortex dla dzieci, Kolejka, Jungle Speed, Story Cubes, Na skrzydłach, Palce w pralce, Nowy Jork 1901, Odlotowy wyścig.

Przed wizytą na 5-tych rozgrywkach planszowych, warto zapoznać się z instrukcjami poszczególnych gier, które zostały opublikowane na stronie Fundacji Inicjatywa B: ttp://inicjatywab.pl/2020/01/20/5-zarowskie-gry-bez-pradu/. Wcześniejsze zaznajomienie się z zasadami bestselerowych tytułów może pomóc w szybkim wyborze „pudełka” oraz pokonaniu rywali w pierwszych rozgrywkach.

Dodatkiem do wydarzenia będzie przygotowany przez organizatorów pokaz druku 3D. Za pomocą drukarki Inicjatywa B stworzy trójwymiarowe gamingowe kostki do gry, które świecą w ultrafioletowym świetle. – Nie wiemy ile kostek uda się wydrukować ponieważ proces ten trwa, jednak już przed otwarciem wydarzenia fundacyjna drukarka zostanie uruchomiona. Na koniec spotkania z planszówkami, najbardziej wytrwali otrzymają pamiątkową pamiątkowe w pełni funkcjonalne modele – dodaje Tomasz Nycz. Wydruk będzie miał charakter pokazowy.

Kilkugodzinne spotkanie z planszówkami odbędzie się w „Białym Lokalu” Jacka Marczyńskiego, który znajduje się przy ul. Dworcowej 2A w Żarowie, dlatego też dostępne będzie pełne menu z jedzeniem i napojami.

(opr.)

Miejsce: Żarów (Biały Lokal k/ pizzerii u Daniela – Bar u Marina)
Adres: ul. Dworcowa 2A
Data: 13 lutego 2020
Czas: 18:00-22:00
Wstęp bezpłatny Szczegółowe informacje znajdują się na stronie oraz na wydarzeniu facebookowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *