Zaprezentowali się na targach (FOTO)

Jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać, żeby w przyszłości mieć dobry zawód i zarabiać dużo pieniędzy? Która placówka powiatu świdnickiego oferuje zawody zgodne z Twoimi zainteresowaniami i pasją? Za nami Targi Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas których gimnazjaliści mogli zapoznać się z ciekawą ofertą edukacyjną. Imprezę już po raz dwunasty zorganizowało Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

gimnazjum nr 2 targi 2016 bfg (34)

Przez kilka godzin swoje oferty przedstawiały świdnickie szkoły ponadgimnazjalne oraz wybrane placówki z powiatu świdnickiego. Chwalili się oni dobrą bazą dydaktyczną, mówili o atrakcyjnych kierunkach i możliwościach odbycia w ich szkole praktyk. Wśród zawodów królowały m.in.: fryzjerstwo, gastronomia, technik ortopeda, farmaceuta, technik mechanik czy ekonomista. Z kolei licea ogólnokształcące prezentowały tematycznie wszystkie dostępne klasy w danej szkole. Wybór był spory. Świdniccy uczniowie mogą się zdecydować np. na kierunek filmowo-humanistyczny, biologiczno-chemiczny, informatyczny, matematyczny czy klasy mundurowe.

Targi urozmaicone były: występami, pokazami praktycznych umiejętności, prezentacjami multimedialnymi szkół i rozmowami. Gimnazjaliści mogli posłuchać, obejrzeć, porozmawiać i zapytać o wszystko, co wiąże się z wyborem kolejnego etapu kształcenia. Nie zabrakło materiałów reklamowych, multimedialnych prezentacji, ulotek informacyjnych oraz słodkiego poczęstunku.

gimnazjum nr 2 targi 2016 bfg (42)

W tegorocznych targach zmieniła się nieco formuła prezentacji. Rozpoczęcie targów odbyło się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2. Gościem specjalnym byli przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy zaprezentowali aktualne dane o strefie oraz o zapotrzebowaniu na pracowników. Później uczniowie zwiedzali poszczególne stanowiska szkół. Chętnych do udziału w targach nie brakowało.

Więcej o targach w kolejnym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”, które ze względu na święta, ukażą się we wtorek, 29 marca.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *