Zapisz się na rowerowy rajd i piknik

Ruszyły zapisy chętnych do udziału w akcji „Świdnica na rowery” inaugurującej otwarcie sezonu turystyczno-rekreacyjnego w mieście. Głównymi jej elementami jest wspólny rajd rowerowy zabezpieczoną przez policję i straż miejską trasą oraz piknik rodzinny z atrakcjami i konkursami dla najmłodszych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz integracja świdniczan. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy – Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” – zdecydowali się na przeprowadzenie bezpłatnych zapisów uczestników rajdu.

Aby wziąć udział we wspólnym przejeździe, należy wypełnić specjalny formularz dostępny w linku:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbaAXtnNutVRHGmsHfuhI45XS_ktTUDoK01TfcvdhkmtuDhw/viewform

Internetowe zapisy chętnych rozpoczęły się 19 kwietnia br. i potrwają do poniedziałku, 7 maja br. do północy.

– Zapisy robimy ze względu na dynamicznie rosnącą rokrocznie frekwencję tego wydarzenia. Dzięki nim łatwiej będzie nam oszacować ilość uczestników oraz przygotować dla nich poczęstunek i pamiątkowe koszulki. Pierwsze 900 osób, które zapiszą się korzystając z udostępnionego przez nas elektronicznego formularza, otrzymają specjalne opaski oraz kupony, które pobrać będzie można od środy 9 maja do soboty 12 maja w Wieży Ratuszowej w Rynku lub w dniu rajdu od godz. 9.00 do 9.45 w puntach przy Bosmanacie. Założona na rękę opaska upoważniać będzie do odbioru koszulki po odbytej trasie wspólnego rajdu a kupon do poczęstunku i udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Dla wszystkich uczestników, którzy się zapiszą zaplanowane zostały konkursy z nagrodami, wśród których są m.in.: sprzęt rowerowy, książki, vouchery do salonów kosmetycznych i fryzjerskich, bilety wstępu do atrakcji turystycznych w Świdnicy i obiektów leżących na obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wypełnienie formularza jest proste – uczestnik dokonuje zgłoszenia, podaje rozmiar koszulki i potwierdza zapoznanie się z regulaminem. Każdy zgłaszany do udziału w rajdzie uczestnik musi mieć potwierdzenie w wypełnionym formularzu. W przypadku biorących udział w rajdzie rodzin, oznacza to, że należy wypełnić odrębny formularz dla każdego członka rodziny osobno. Jeżeli ktoś nie zdąży się zapisać internetowo, będzie mógł tego dokonać 45 minut przed wyruszeniem rajdu, w punkcie przy Bosmanacie. Osobom zapisującym się dopiero w dniu rajdu organizatorzy nie są w stanie zagwarantować tego, że otrzymają one pamiątki w postaci koszulki. Dlatego zachęcamy wszystkich do jak najszybszego zgłoszenia udziału poprzez formularz oraz zapoznania się z regulaminem akcji.

Rajd rowerowy startuje 13 maja o godz. 10.00, spod Bosmanatu nad Zalewem Witoszówka, gdzie o godz. 9.40 odbędzie się zbiórka uczestników. Osoby, które zapisały się na rajd, a nie zdążyły odebrać opaski w tygodniu poprzedzającym wydarzenie w Informacji Turystycznej w Rynku, będą mogły tego dokonać w punktach ustawionych przy Bosmanacie od godz. 9.00 do godz. 9.45. Tegoroczna trasa raju wynosi 13 km, jej meta jest tradycyjnie na OSIR-e przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, policja oraz straż miejska. Trasę przejazdu ilustruje załączona mapka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *