Zapisz dziecko na wycieczkę

 

Dzieci i młodzież ze świdnickich szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury mogą wziąć udział w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy.

Odbędzie się ona w sobotę, 22 kwietnia. – To kolejna wyprawa zorganizowana w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Młodzi świdniczanie będą mieli okazję dowiedzieć się o budowniczych miasta i poznać tajemnice świdnickiej katedry. Podczas wycieczki uczestnicy m.in. zwiedzą z przewodnikiem katedrę, przespacerują się po mieście śladem dawnych obwarowań i bram miejskich. Na zakończenie odbędą się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci poznają techniki malowania na szkle.

Zapisy na wycieczkę rozpoczęły się we wtorek, 11 kwietnia i potrwają do czwartku, 20 kwietnia. Prowadzi je Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy przy ul. Wewnętrznej 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *