Zapewnić godną starość

Wiele dowodzi, że w ciągu najbliższych sześciu lat, blisko połowę społeczeństwa w naszym kraju będą stanowiły osoby powyżej 60. roku życia. W związku z tym przedstawiciele naszego regionu, podpisali wspólny list intencyjny na rzecz promowania zdrowego i aktywnego starzenia się.

Wiele dowodzi, że w ciągu najbliższych sześciu lat, blisko połowę społeczeństwa w naszym kraju będą stanowiły osoby powyżej 60. roku życia. W związku z tym przedstawiciele naszego regionu, podpisali wspólny list intencyjny na rzecz promowania zdrowego i aktywnego starzenia się. Efektem tego będzie opracowanie strategii kompleksowej polityki senioralnej między innymi na terenie miasta i gminy Świdnica oraz powiatu świdnickiego.

 

Do porozumienia doszło podczas pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Współczesne wyzwania gerontologii – podejście holistyczne”, 14 maja w Krzyżowej. Głównym celem konferencji było umożliwienie wymiany poglądów, prezentacja wyników badań i dobrych praktyk osobom, które zawodowo zajmują się problematyką starzenia się ludności, starości i ludzi starszych. Trwająca przez cały dzień konferencja naukowa w Krzyżowej składała się z kilku bloków tematycznych obejmujących między innymi perspektywy: humanistyczną, medyczną, ekonomiczną i praktyczną szeroko rozumianego wieku senioralnego. Każdy z paneli prowadzony był przez specjalistów w dziedzinie gerontologii.

Zawarta w Krzyżowej koalicja zakłada między innymi współdziałanie w opracowaniu strategii kompleksowej polityki senioralnej na terenie miasta i gminy Świdnica oraz powiatu świdnickiego, a także miasta i gminy Dzierżoniów oraz powiatu dzierżoniowskiego, na lata 2016-2020. Dokument podpisali przedstawiciele samorządu świdnickiego i dzierżoniowskiego (powiat, miasto, gmina), Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Społeczna Akademia Nauk Wydział w Świdnicy.

 

MM, foto: użyczone

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *