Zanieśli szlachetną pomoc

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prawdziwy zryw otwierania serc dla innych miał miejsce w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym. W ciągu kilku ostatnich tygodni poprzedzających Święta Narodzenia Pańskiego uczniowie szkoły z zaangażowaniem włączyli się w kilka akcji pomocy potrzebującym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Empatią, wrażliwością i zrozumieniem wykazali się biorąc udział w Szlachetnej Paczce. To projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy już od 15 lat przygotowują podarunki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Dzieci klasy IV w akcję niesienia pomocy włączyły się już po raz trzeci z rzędu z inicjatywy rodziców.

W piątek, 11 grudnia wraz z kilkoma mamami spakowane, w sumie w 26 kartonów, zostały gromadzone od kilku tygodni produkty spożywcze, środki czystości, odzież, przybory szkolne i drobne upominki. Paczki ozdobione świątecznymi malunkami przewiezione do magazynu w Wałbrzychu, trafią do rodziny pani Edyty, która wraz z mężem, mieszkając w jednym pokoju z kuchnią, wychowuje cztery córki w wieku 3, 10, 11 i 14 lat.

Wierzymy, że tego typu pomoc da „naszej” rodzinie szansę na zmianę. Nam dała wiele radości, a przede wszystkim nauczyła dzieci wrażliwości na potrzeby innych i współodpowiedzialności za los drugiego człowieka – mówi jedna z mam zaangażowanych w akcję.

Więcej w poniedziałkowym numerze „Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *