Zamontowano nowoczesne kamery

O dwie cyfrowe kamery wzbogacił się system monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej w Świdnicy.

Kamery monitorują ul. Łukową z częścią ul. Wałbrzyskiej i Niepodległości oraz Rynek i część ulicy Kazimierza Pułaskiego. Urządzenia zostały zamontowane 13 marca. – Zastąpiły one wysłużone urządzenia ze ścisłego centrum naszego miasta – informują strażnicy miejscy i zapewniają: – Znacznie nowocześniejszy sprzęt zapewnia lepszą jakość obrazu, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności, zmierzchu i nocy.

Funkcjonariusze dodają, że zamontowany sprzęt posiada większą rozdzielczość i zasięg, a co za tym idzie, większe możliwości wykrywania przestępstw i wykroczeń. Podkreślają, że daje także możliwości rozpoznania osób czy też numerów rejestracyjnych pojazdów mechanicznych z dużej odległości, co jest standardem dla tej klasy urządzeń.

fot. SM

1 thought on “Zamontowano nowoczesne kamery

  1. Po co wydawać kolejne pieniądze na coś co i tak nie spełnia oczekiwań albo za monitorami siedzą emeryty którzy nic nie widzą. Sam byłem świadkiem jak kamera na pl.Grunwaldzkim obracała się o 360 stopni a koleś na legalu oddawał mocz pod sklepem Jonatan i nie było żadnej reakcji Straży Miejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *