Zajęcia dla seniorów

 

Z myślą o seniorach, czyli osobach w wieku 60 plus, miasto Świdnica organizuje bezpłatne zajęcia szkoleniowo – warsztatowe. Pierwszy cykl spotkań odbędzie się w okresie od grudnia 2017 do lutego 2018.

Świdniczanie będą mogli uczestniczyć w:

– warsztatach dekoracyjnych – na których wykonywane będą metamorfozy przedmiotów codziennego użytku – zdobienie, odnawianie, nadawanie im nowego charakteru i przeznaczenia, tworzenie ozdób;

– warsztatach zdrowotnych – polegających na rozwijaniu koncentracji i podzielności uwagi przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii;

– wykładach pt. „Zdrowe starzenie się” – tematyka poruszająca zagadnienia zdrowego odżywiania, dbania o wygląd i ubiór, komunikacji międzypokoleniowej, radzenia sobie ze stresem i samotnością, pomysłów na aktywność pozazawodową.

Zajęcia zaplanowano raz w tygodniu – w grudniu w środy, w styczniu i w lutym w poniedziałki. Dla wygody seniorów, odbywać się będą one w czterech grupach, w następujących lokalizacjach:

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Świdnicy, ul. Ofiar Oświęcimskich 30 (1500 – 1700)

  • Liceum Ogólnokształcące Nr I w Świdnicy, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30 (1500 – 1700)

  • Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy, ul. Długa 33 (1800 – 2000)

  • Sala przy Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy, ul. Rolnicza 9 (1800 – 2000)

Zapisy do poszczególnych grup już od wtorku, 28 listopada prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy.

Niezbędne dane do zapisów:

• imię i nazwisko,
• adres zameldowania,
• PESEL,
• nr telefonu

Liczba miejsc jest ograniczona – w czterech dwudziestoosobowych grupach uczestniczyć może łącznie 80 osób, decyduje więc kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *